Drzwi.eu Informacje, prezentacje, producenci, ceny
Jeżeli są Państwo poważnie zainteresowani zakupem adresu Drzwi.eu, to zapraszamy do kontaktu

Drzwi w kawalerce

907480_35333282

Jeśli jesteśmy właścicielami dużego mieszkania, czy przestronnego domu, nie mamy problemu z zagospodarowaniem jego przestrzeni. Z łatwością możemy podzielić jego powierzchnię na część ogólnodostępną dla odwiedzających nas gości oraz tę bardziej intymną, prywatną.

W zdecydowanie gorszej sytuacji są właściciele mieszkań o niewielkiej powierzchni, zwanych potocznie kawalerkami.
Jak zagospodarować lokum o powierzchni 20 – 30 m2, by było funkcjonalne, a jednocześnie pozwoliło nam w łatwy sposób ukryć, to czego nie chcemy pokazywać innym, zapewniając sobie choć odrobinę prywatności?

Przestrzeń możemy dzielić na wiele sposobów, w zależności od okoliczności.
Możemy podzielić ją  meblami, ustawiając je w sposób, separujący część prywatną od gościnnej, mogą to być różnego rodzaju parawany, ścianki działowe, czy umowne „podzielenie” przestrzeni za pomocą odpowiednio rozmieszczonego oświetlenie. Jednak większość z tych sposobów wymaga dodatkowej tak cennej w niewielkim mieszkaniu przestrzeni.

Ciekawym rozwiązaniem na podzielenie otoczenia w kawalerce będą drzwi przesuwne.

Jakie drzwi przesuwne wybrać?

Decydując się na zakup drzwi podwieszanych – przesuwnych, powinniśmy dobrze przemyśleć swój wybór, zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy kawalerki, w której zaciekle walczymy o każdy przysłowiowy centymetr dodatkowej powierzchni.

Dysponując dwoma pomieszczeniami, np. dwoma pokojami, bardzo dobrym rozwiązaniem na oddzielenie części gościnnej od prywatnej będą drzwi przesuwne w zabudowie.
Cały mechanizm drzwi ukryty jest w ścianie, w którą chowają się drzwi w czasie ich otwierania, dzięki czemu mamy możliwość wykorzystania całej powierzchni ściany, na którą otwierałyby się drzwi tradycyjne lub podwieszane, ale w systemie naściennym.

Jeśli natomiast posiadamy jeden pokój  warto skorzystać z drzwi przesuwnych, które wyglądem, sposobem montażu i działania przypominają drzwi szaf pod zabudowę. Drzwi takie produkowane są najczęściej w oparciu o profil stalowy lub aluminiowy.
Bardzo często znajdują zastosowanie w wąskich korytarzach, kuchni, czy łazience. Z powodzeniem mogą być także wykorzystywane na poddaszu, czy pod schodami.

Drzwi takie w dyskretny sposób dzielą pomieszczenie nie zabierając dodatkowej powierzchni, tak cennej w niewielkim mieszkaniu.

Dodaj komentarz